שְׁאֵלָה:
השעיית מעבר קשה של הבית הלבן וציווי מקדים
Burt_Harris
2018-11-15 07:07:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ג'ים אקוסטה התבקש על ידי השירות החשאי למסור מסירה קשה של הבית הלבן כתוצאה ממריבה באירוע עיתונאי. מזכירת העיתונות בבית הלבן הסבירה כי היא מושעתה עד להודעה חדשה ומסרה אינדיקציה ראשונית כי הסיבה לכך קשורה להתנהגותו של מר אקוסטה בעת שהותה בבית הלבן.

התביעה שהגישו CNN ואקוסטה מדווחות על נימוקי תיקון 1 ו -5, והם מבקשים צו מניעה זמני כדי לאלץ את הבית הלבן להחזיר את המעבר הקשה שהושעה. נושאי התיקון הראשון נראים מובנים מאליהם, אך התייחסות לתיקון החמישי נראית פחות. אני מנחש כי מדובר ב סעיף ההליכים הראויים של התיקון החמישי, שההוראה המרכזית שלו מורכבת מ:

אף אדם יהיה ... משולל חיים, חירות או רכוש, ללא הליך ראוי של החוק ...

לא נראה שאקוסטה קופחה חיים או רכוש. התפיסה לפיה מעבר קשה כרוכה בחירויות של התיקון הראשון נתמכת, אך על בית המשפט לקבוע מה ההליך הנדרש לצורך השעיית מעבר העיתונות הקיים. אני לא בטוח שאני רואה כיצד צו מניעה זמני להחזיר את גישתו באופן מיידי הוא קריטי.

ש: האם השעיית פריבילגיה מעטים האנשים שמקבלים מצדיקה צו מניעה זמני מטעמי התיקון החמישי?

המקרה שריל נגד נייט שמקורות מסוימים משווים כתקדים נראה רלוונטי, אך חשוב להכיר בכך ש שריל מעולם לא זכה להקל על ההקלה שביקש להחזיר את כרטיס העיתונאים שלו . בתגלית התברר כי אחת הסיבות להכחשתה של שריל במעבר עיתונאי היא ששריל נעצר וקנס בגין תקיפה פיזית. התנהגות אגרסיבית של אקוסטה הודגמה מול הנשיא, השירות החשאי וחברי חיל העיתונות של הבית הלבן.

במקרה הנ"ל, הערת שוליים 23 אמרה:

אין לנו שום הזדמנות לשקול אילו נהלים חייבים לנקוט בביטול, מסיבה ביטחונית, של כרטיס העיתונות של הבית הלבן שכבר הונפק. מהווה בסיס סביר לטעון כי מדובר בעניין תיקון ראשון, לא ברור לי שהוא מהווה סיבה חזקה להאמין שהתוצאה תהיה להחזיר את אישור המעבר הקשה שלו.

הערות נוספות

ב- DC ידוע לכל כי אינך זקוק למעבר קשה בכיסוי הבית הלבן. האמירה שאתה עושה סרטוני יוטיוב מספיקה ככל הנראה בכדי להכניס אנשים מתמידים לתדרוכים שוב ושוב, אך אל תצפה לשבת או להיקרא לשאול שאלה. ישנן שלוש דרכים להיכנס:

  1. המעבר הקשיח הנחשק, ללא תאריך תפוגה מפורש,
  2. אישור מתחדש לשנתיים ,
  3. או מעבר יום שיש להחיל בכל פעם שאתה רוצה להיכנס.

שום דבר עד כה לא אומר שאקוסטה נדחתה כניסה, אלא מה זה כנראה אומר שהוא כבר לא זוכה לקפיצת קו וכנראה שלא יקבל מושב בשורה הראשונה. נראה שהתיקון הראשון לא מבטיח לאף אחד כרטיס בשורה הראשונה, או אפילו שהם יזכו להכרה במסיבת עיתונאים, והחופש הרלוונטי לדבר ולפרסם עדיין כפוף למגבלות סבירות, למשל. מפריע לשלום.

"האם השעיית פריווילגיה מעטים מהאנשים שמקבלים מצדיקה צו מניעה זמני מטעמי תיקון חמישי?" מדוע יש חשיבות למספר האנשים שנהנים מזכות קניין או זכות חירות מסוימת? ככל הנראה יש 12 פנדות בארה"ב, כך שלא יותר מ 12 אנשים או ישויות משפטיות יכולות להחזיק פנדה בארה"ב. עובדה זו לא תצדיק את מניעת הפנדות מבעלי הפנדות ללא הליך משפטי ראוי.
phoog: נראה כאילו אתה משווה בין מעטים מיוחסים שהוזמנו לבית הלבן לבין בעל נכס, שבו מעורבות זכויות אמיתיות. השוואה טובה יותר עשויה להיות עם מישהו שמזמין קמפינג בפארק לאומי. אלה שמקבלים את ההזמנות מוגבלים באופן סביר למספר אתרי הקמפינג, ואם השומר בפארק מוצא אתכם פוגעים בצורה לא הוגנת באחרים, לזרוק אתכם החוצה ולתת את הזמנתכם לבאות בתור נראה סביר למדי.
למען האמת, @Burt_Harris, זה מרגיש שיש תשובה שאתה רוצה לשמוע כאן. זה אינו פורום לוויכוחים פוליטיים, אלא פורום לשאלות חוק, ולכן דעות במיוחד, למעט בהן הן נוגעות לפרשנות החוק כפי שייושם, אינן רלוונטיות לשאלה. במילים אחרות, אנא ברוך השם תפסיקו * לדוג.
נראה כאילו בית המשפט נתן תשובה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
bdb484
2018-11-15 08:19:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה צודק שקיום תביעה - מטעמי תיקון ראשון או תיקון חמישי - אינו בסיס חזק להאמין שאקוסטה יוחזר לתפקידו. אנשים מגישים תביעות מאבדות כל הזמן. אבל זה לא ממש אומר לנו שום דבר על היתרונות של המקרה שלו, עליו אני דן להלן.

צו מניעה זמני: התקן ל- TROs מבוסס היטב:

בית משפט זה רשאי להוציא צו מניעה זמני או צו מקדמי רק כאשר המתנדב מוכיח כי:

  1. יש סבירות משמעותית שהתובע יצליח לגופו של עניין;
  2. התובע יפגע ללא תקנה אם לא יינתן צו;
  3. צו לא יפגע משמעותית בצד השני; ו
  4. האינטרס הציבורי יקודם באמצעות צו.

מורגן סטנלי DW בע"מ נ 'רותה , 150 F. Supp. 2d 67, 72 (DDC 2001).

בדרך כלל הייתי מצפה מבית המשפט להיות די מגן בדיבור במקרה של תיקון ראשון לתיקון ראשון, אבל מכיוון שזה הבית הלבן, הם ' כנראה שנתן משקל נוסף במידה נכבדה כשמבררים כיצד לאזן הכל כאן.

עם זאת, לא הייתי מצפה לאף אחד מהגורמים שהזכרת - שזה מקרה תיקון חמישי וכי מעטים האנשים שעוברים עיתונאים - לעשות הרבה כדי לשנות את ניתוח בית המשפט. אני חושד שזה יגיע למי שאמין יותר לגבי מה שקרה ולמה.

תיקון חמישי: החוקה בכלל לא מבטיחה לנו הרבה מבחינת התוצאות. מה שהיא כן מבטיחה הוא שהממשלה תעבור נהלים סבירים כדי להגיע לתוצאות אלה. כפי שנראה שזיהית, זה בדיוק מה ש שריל עסק.

שריל לא אומר שלכולם יש את הזכות לתיקון הראשון להעברת עיתונות של הבית הלבן; זה אומר שלכולם יש את הזכות החמישית לתיקון הולם כאשר הבית הלבן מחליט אם להעניק או לשלול מסירה בעיתונות - במיוחד בגלל האינטרסים של התיקון הראשון שמעורבים בהחלטות אלה.

המרכיבים הבסיסיים של הליך נאות הוא הודעה והזדמנות להישמע על ידי מקבל החלטות ניטרלי, וזה כל מה ש שריל דורש: הליך שנחשף בפומבי לפיו העיתונאים יכולים לבקש אישורים ולהגיש ערעור על החלטות שליליות.

כאן, לא ברור אם הבית הלבן סיפק לאקוסטה כל הודעה או הזדמנות לערער על החלטתו. אם זה המקרה, כמעט בוודאות הם השתוללו מ שריל . אבל שוב, אתה צודק שזה לא אומר שהוא מקבל את העיתונות שלו בחזרה. אם הם ימצאו שהבית הלבן הפר את התיקון החמישי כמוסבר ב שריל , התרופה תהיה פשוט לאלץ אותו לעבור את ההליך שנקבע.

התיקון הראשון : אם יתברר שהם משתמשים בהליך זה כעילה להעניש את אקוסטה על דיבור מוגן, היינו מחוץ לטריטוריה של התיקון החמישי ונכנסים לטריטוריה של התיקון הראשון. אם בית משפט מצא שהבית הלבן ביטל את המעבר שלו מכיוון שהוא מ- CNN, בגלל שהם לא אהבו את השאלות שהוא שאל, או בגלל שהוא לא סיפק כיסוי נשיא לנשיא, זה כמעט בטוח שהלבן בית ייאלץ להחזיר את תעודותיו.

אך אם הם יקבעו באופן הוגן כי אקוסטה צריך לבטל את מעברו בגלל היותו אלים, משום שהוא פוגע ביכולתם של אנשים אחרים לבצע את עבודתם, או מכיוון שהוא היה מפר אחרת כללים קבועים, בית משפט כנראה היה אומר כי כל אלה הם הצדקה מקובלת. במקרה זה, CNN תזדקק לכתב חדש של הבית הלבן.

תודה על התשובה המחושבת. 6/4/18: מזכיר העיתונות של הבית הלבן הזהיר את אקוסטה בבירור שהוא אינו מורשה "שאלת המשך" לאחר שבזבז את שאלתו הראשונה. כמו באירוע המאוחר יותר, היה חדר מלא של עיתונות שהמתינה לתורם. https://www.youtube.com/watch?v=z1fFjrTMHVU
אקוסטה עצמו הודה כי הוזהר כי "ייזרק" לאחר התנהלות משבשת במסיבת עיתונאים של טראמפ. Https://www.youtube.com/watch?v=903KoA5AtFA
שניהם כנראה היו גורמים השוקלים לטובת הבית הלבן. בתשובה, הוא כנראה היה מצביע על כל האנשים האחרים ששואלים מעקבים מבלי לבטל את תעודתם כדי להוכיח שהצדקות אלה הן רק עילה לנקמה בתיקון הראשון. ההתרשמות שלי היא שה- WH הציע הסברים משתנים להחלטה, ודברים מסוג זה יכולים להיות קטלניים כשאתה מנסה להפריך את העילה.
אחרים יכולים לקחת רמז כאשר מזהירים אותם. אקוסטה, לא כל כך, אבל לא נקודת המפתח המבדילה בבירור את ההבדל היה אקוסטה סירוב לוותר על המיקרופון למתמחה שתפקידו להעביר את המיקרופון מסביב. אקוסטה נקט בהפחדות בכדי לאכוף את רצונו, זה היה מזעזע.
כן, בהחלט יש מקרה הגון להעברת המסירה שלו. התחזית שלי היא שהתשובה הסופית מסתכמת באמינות.
Dale M
2018-11-15 07:27:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם השעיה של פריבילגיה מעטים האנשים שמקבלים מצדיק צו איסור פרסום זמני מטעמי תיקון חמישי? לא יודע - בגלל זה זה הולך לבית המשפט. כאשר אתה מתחיל בתביעה, אתה מבקש את הסעד שאתה סבור שאתה זכאי לו - בית המשפט מחליט אם אתה או לא זכאי לסעד זה.

CNN & Acosta בהחלט יש מקרה לכאורה - הייתה לו "חירות" (הזכויות שהמעבר הקשיח העניק), הוא נשלל ממנה ונראה שלא היה הליך נאות. אנו יודעים מ- Sherrill v Knight כי על השירות החשאי להשתמש בהליך הוגן במתן העברות עיתונות וכיצד ייראה הליך הוגן זה. זו שאלה פתוחה אם עליהם להשתמש בהם בביטולם מכיוון שהתיק לא התייחס לכך. מכאן התביעה.

user6726
2018-11-15 07:27:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה כנראה עושה זאת. עילת התביעה החמישית קובעת כי

התובעים הגנו על חירות ואינטרסים קנייניים בתעודות העיתונות של אקוסטה ובגישה שהיא מעניקה לבית הלבן. האישורים מאפשרים לאקוסטה גישה למשרדו בבית הלבן ומאפשרים לו לבצע את עבודתו ביעילות. בהעדר אישוריו, הוא אינו יכול לשמש ככתב הבית הלבן.

מכאן נובע החלק 'משולל רכוש'. היעדר ההליך ההולם הוא ש

אקוסטה לא קיבל הודעה ישירה מהבית הלבן כי אישוריו בוטלו, שלא לדבר על כל הודעה לפני הביטול.

הנאשמים לא סיפק לתובעים הסבר בכתב, ואף לא הסבר כלל, לפני שביטל את תעודות העיתונות של אקוסטה. ההסבר היחיד בכתב היה הצהרה קצרה שפורסמה בטוויטר לפיה אקוסטה הושעה מכיוון שהוא "הניח את ידיו" על עובד הבית הלבן.

הנתבעים לא העניקו לתובעים הזדמנות להישמע לפני ביטולם. אישורי העיתונות של אקוסטה. הם גם לא סיפקו לו דרך לערער או לערער על ביטול תעודותיו.

אין זה משנה אם האינטרס הקנייני הוא כזה שמעט אנשים נהנים ממנו. מה שחשוב הוא האם מדובר באינטרס רכוש במובן המשפטי. עם זאת, אין זה דבר מובן מאליו כי אינטרס קנייני זה אינו מאוזן על ידי אינטרס ממשלתי לגיטימי (אם כי אינני רואה מה יהיה אינטרס זה, אך כנראה שנלמד די מהר).

CNN תלונות וטיעונים תומכים זמינים כאן; ראה את טיעוניהם כי הם צפויים להצליח, מתוך הפסיקה. לדוגמא:

כרטיס העיתונות של הבית הלבן "ללא ספק זכאי לחירות שאי אפשר לשלול אותה ללא הליך ראוי של החוק במסגרת [התיקון החמישי]" (שריל)

אני מתקשה להאמין שלאקוסטה יש אינטרס קנייני כלשהו בבית הלבן. היסטוריית העיתונות שהתקבלה לבית הלבן מלמדת שהיה זה אדיבות שהעביר לראשונה טדי רוזוולט לעיתונאים שנתקעו בגשם.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...