שְׁאֵלָה:
אם לא ניתן רישיון קוד פתוח בחשבון github, אילו כללים חלים?
tlehman
2015-07-09 09:12:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדפי העזרה של GitHub כתוב ש

אינך מחויב לבחור רישיון. זכותך לא לכלול אחד עם הקוד או הפרויקט שלך, אך אנא שימו לב להשלכות. באופן כללי, היעדר רישיון פירושו שחוקי ברירת המחדל של זכויות יוצרים חלים. המשמעות היא שאתה שומר על כל הזכויות על קוד המקור שלך ושאף אחד אחר לא יוכל לשכפל, להפיץ או ליצור עבודות נגזרות מהעבודה שלך. אולי זה לא מה שאתה מתכוון.

גם אם זה מה שאתה מתכוון, אם אתה מפרסם את קוד המקור שלך במאגר ציבורי ב- GitHub, קיבלת את התנאים וההגבלות המאפשרים למשתמשי GitHub אחרים זכויות. באופן ספציפי, אתה מאפשר לאחרים להציג ולשלוח את המאגר שלך.

האם מאגר במזלג יוכל להשתמש בו כדי לייצר משהו מסחרי?

קשור: Programmers.SE [שימוש חוזר בקוד קוד פתוח שאינו מציין רישיון] (http://programmers.stackexchange.com/q/207941/51295)
אחד תשובה:
apsillers
2015-07-09 20:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אצטט מ- את תשובתי על שאלה דומה של מתכנתים. SE:

... [T] he Github TOS יש> לומר את זה על חומר שמתארח באתר שלהם:

על ידי הגדרת המאגרים שלך לצפייה בפומבי, אתה מסכים לאפשר לאחרים להציג ולזיין את המאגרים שלך.

אירוח ב- Github פירושו שהמחבר מעניק לאחרים את הזכות "להציג" ו"מזלג "את המאגר. כאן, "מזלג" כנראה פירושו רק "השתמש בתכונת המזלג של Github", היוצר שיבוט מאגר, המתארח ב- Github.

השימוש של GitHub ב" מזלג "כאן מתייחס כנראה ל תכונת תוכנה של אתר github.com בשם "Fork", המאפשרת למשתמשים ליצור עותק מילולי של מאגר ב- github.com.

github Fork button

התנאים וההגבלות אינם דורשים מהמחבר להעניק זכויות ספציפיות אחרות, כמו הזכות להכין עבודות נגזרות או להפיץ מחדש עותקים של היצירה, ולכן "מזלג" כאן כנראה לא משמש במובן הכללי של " לייצר יצירה נגזרת. " לפיכך, נוכחות הקוד ב- GitHub אינה מעניקה לך זכויות לשימוש חוזר ביצירה בדרכים המוגנות בזכויות יוצרים (מסחריות או אחרות) ללא רישיון מפורש מהמחבר.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שמשתמשים עשויים להניח שהיכולת למזלג מרמזת שיש להם זכויות אחרות. רישיון מפורש או הודעה על זכויות יוצרים עשויים למנוע דבר שנעשה מתוך בורות. הרבה יותר קל להחזיק את הסוסים ברפת ואז להחזיר אותם לשם אחרי שהם בורחים משוחרר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...