שְׁאֵלָה:
אם אני לא מגן על הטלפון שלי באמצעות סיסמה, האם אני מפקיע ציפייה סבירה לפרטיות?
bbuckley123
2017-07-11 23:43:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink
נניח שאני נעצר ויש לי טלפון חכם. שוטר לא יכול, ללא צו, לתפוס את הטלפון שלי, לבטל את נעילת הטלפון ולעבור על תמונות, הודעות וכו '. בית המשפט העליון של ארה"ב הסכים פה אחד ב ריילי נ' קליפורניה. במקרה כזה, אדם שנועל את הטלפון שלו טוען לציפייה סבירה לפרטיות והתיקון הרביעי מגן על האדם האמור.

עכשיו נניח שאני נעצר ויש לי טלפון חכם שאינו מוגן בסיסמה. החזקה שלי. הטלפון אינו נעול לחלוטין. פשוט על ידי אי הגדרת סיסמה או "מסך נעילה" אחר, האם ויתרתי מבלי משים על ציפיתי לפרטיות?

. בעל הטלפון חיוג בטעות לאדם אחר. בית המשפט קבע (לנסח מחדש) כי בעוד שבעל הטלפון הניח ציפייה לפרטיות, הוא לא הציג את הציפייה לפרטיות מכיוון שהוא לא נקט באמצעי זהירות כדי למנוע כיס- חיוג.

ללא צו, המשטרה לא יכולה להיכנס לביתך, גם אם דלת הכניסה הסגורה שלך אינה נעולה. אך טלפונים אינם בתים והציפייה לפרטיות שונה. אני תוהה אם יש תיקים בבית משפט, חוקים וכו 'שמאשרים או מכחישים שיש לי (או שאין לי) ציפייה סבירה לפרטיות אם אבחר לא להגן על הסמארטפון שלי באמצעות סיסמה.

אחד תשובה:
ohwilleke
2017-07-12 00:39:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא מודע לפסיקה בנושא, מלבד ריילי , שאתה מזכיר (מה שלא אומר שאין - אני ' אני לא מומחה בתחום זה).

אבל אני חושב שהתשובה תהיה שיש לך ציפייה לפרטיות מכיוון ש ריילי קבע כי יש ציפייה לפרטיות בטלפון חכם לא ממש ציר בכל דרך משמעותית בקיומה של סיסמה. הסיכום המקושר של החלטת ריילי מסביר את נימוקי בית המשפט באופן הבא:

השופט הראשי ג'ון ג 'רוברטס הבן כתב את חוות הדעת לבית המשפט פה אחד. בית המשפט קבע כי חריג החיפוש חסר הצדקה בעקבות מעצר קיים לצורך הגנה על בטיחות הקצין ושמירת הראיות, שאף אחד מהם אינו עומד על הפרק בחיפוש אחר נתונים דיגיטליים. לא ניתן להשתמש בנתונים הדיגיטליים ככלי נשק לפגיעה בקצין מעצר, ולשוטרים יש את היכולת לשמור ראיות בזמן שהם ממתינים לצו על ידי ניתוק הטלפון מהרשת והצבת הטלפון ב"תיק פאראדיי ". בית המשפט איפיין את הטלפונים הסלולריים כמחשבים זעירים מלאים בכמויות אדירות של מידע פרטי, המבדילים אותם מהפריטים המסורתיים שניתן לתפוס מאדם של עצור, כמו למשל ארנק. בית המשפט קבע גם כי מידע הנגיש דרך הטלפון אך מאוחסן באמצעות "מחשוב ענן" אינו אפילו "על האדם של העצור". עם זאת, בית המשפט קבע כי ניתן יהיה לחפש כמה חיפושים חסרי אחריות בטלפונים סלולריים בשעת חירום: כאשר האינטרסים של הממשלה הם כה משכנעים כי חיפוש יהיה סביר.

השופט סמואל א 'אליטו ג'וניור כתב חוות דעת שתואמת חלקית ומסכימה בפסק הדין בו הביע ספק כי חריג החיפוש חסר הצדקה בעקבות מעצר קיים רק למטרות הבלעדיות או העיקריות של הגנה על בטיחות הקצין ושמירת הראיות. אולם לאור אינטרס הפרטיות העומד על כף המאזניים הוא הסכימו כי מסקנת הרוב היא הפיתרון הטוב ביותר. השופט אליטו גם הציע כי המחוקק יחקוק חוקים המייחדים הבחנות סבירות ביחס למתי ובאיזה מידע בטלפון ניתן לחפש באופן סביר בעקבות מעצר. החזקה, שלא ניתן להגן על סיסמה, וקובץ טלפון חכם מקביל ל"נייר "למטרות תיקון רביעי. הציפייה שלך לפרטיות בטלפון חכם נעול נובעת מחזקתך הבלעדית בטלפון כחלק ממכשיר אישי מוחשי המכיל מידע, ולא רק מהגנת הסיסמה. באותה המידה, אני לא חושב שתצטרך לנעול ביומן כדי להיות בו ציפייה לפרטיות.

זה אמר, זהו אזור חדשני בחוק ו הגנה על סיסמא לטלפון חכם מספקת הגנה מעשית יותר ואולי מקרים פחות מעורפלים של הגנה משפטית מפני חיפוש (מכיוון שהיא מקרבת אתכם לעובדות ריילי ), ולכן היא עדיין רעיון טוב.

כמו כן, למרות שהמשטרה עשויה לכבד את פרטיותך או לא אם אין לטלפון שלך קוד סיסמה, ישנם עבריינים רבים שבהחלט לא.
שוב שופטים מגלים את בורותם. "לשוטרים יש את היכולת לשמור ראיות בזמן שהם ממתינים לצו על ידי ניתוק הטלפון מהרשת והצבת הטלפון ב"תיק פאראדיי." הוא זבוב טהור - מכשיר לתכנות יכול לשנות נתונים ללא עזרה מכל רשת חיצונית, או אולי אפילו מופעל על ידי היעדר חיבור רשת.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...