שְׁאֵלָה:
השתתפות של המעסיק במפגשי עזרה עצמית עם פסאודו-מדע חזק ודתיים דתיים
Martin Carney
2016-01-08 05:11:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המעסיק שלי פתח בסדרת שיעורים בת 7 שבועות אליה צפויים להשתתף כל העובדים השעונים. משלמים לנו עבור הזמן כמו שעבדנו. שיעורי העזרה העצמית הם על ידי מטפל "Foot Zone", ועד כה היו מעורבים הן פסאודו-מדעי והן נימות דתיות וטרמינולוגיה ספציפית לאמונת ה- LDS ("מורמונית"). הנושא נופל הרבה מחוץ לתחום העבודה בחברת התוכנה הקטנה שלנו. (הנה מאמר על הדוברת, ג'ולי צ'ייני)

גם המנכ"ל וגם עובד משאבי אנוש אחד (חברה קטנה, כ- 40 עובדים) תומכים באופן מלא בשיעורים אלה. שני האנשים התומכים בשיעורים אלה פירושם שגם אם זה לא חובה טכנית, בהחלט יש לחץ על העובדים להגיע או לפחות לא להתלונן בגלוי על כך.

כל הנוכחים התרשמו שזה חובה. אם כי בסופו של דבר הייתה תגובה לא ברורה של המנכ"ל המצביעה על כך ש אולי לא יהיה חובה באמת.

אני מתכוון לנהל שיחה 1 על 1 עם המנהל שלי להעלות את הבעיות שיש לי בסדרת הקורסים הזו. אני מצפה שהוא יביא את זה עם ההנהלה העליונה ו / או משאבי אנוש. יש לי המון נקודות טובות ואני כבר יודע שהמנהל הזה לא אהב את המעמד די חזק.

בארה"ב וביוטה, האם יש חוקים האוסרים או אסור על דברים כאלה על ידי מעסיק? האם זה משנה אם הם חובה, בניגוד לעידוד חזק אך מבחינה טכנית לא חובה?

עדכון: החל מיום שישי, 8 בינואר, זה חובה רשמית. צער טוב.

שתיים תשובות:
Nate Eldredge
2016-01-10 02:04:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(לקבלת תשובה סופית, התייעץ עם עו"ד תעסוקה).

על פי הוועדה הפדרלית של ועדת התעסוקה לשוויון הזדמנויות, באופן כללי,

לא ניתן להכריח עובד להשתתף (או לא להשתתף) בפעילות דתית כתנאי להעסקה.

דרישה זו באה מכותרת VII לחוק זכויות האזרח משנת 1964.

תשובה 14 ב- דף זה מפרטת:

יש מעסיקים פרטיים שבוחרים לבטא את אמונותיהם או מנהגיהם הדתיים במקום העבודה, והם זכאים עשה כך. עם זאת, אם מעסיק מקיים שירותי דת או תכניות או כולל תפילה בפגישות עסקיות, כותרת VII מחייבת את המעסיק לארח עובד המבקש להתנצל מטעמים דתיים, בהיעדר מראה של קשיים מוגזמים.

באופן דומה , מעסיק נדרש לפטור עובד מהכשרת חובה להתפתחות אישית או מקצועית העומדת בסתירה לאמונותיו או מנהגיו הדתיים של העובד, אלא אם כן הדבר עלול להוות קשיים מוגזמים. זה יהיה קשיים מיותרים לפטור עובד מהכשרה, למשל, כאשר ההדרכה מספקת מידע כיצד לבצע את העבודה, או כיצד לעמוד בהתחייבויות שוות בהזדמנות עבודה, או על מדיניות, נהלים או דרישות חוק אחרות במקום העבודה.

אז השאלות יהיו:

  • האם הפעילות המדוברת היא "שירות דתי או תכנית"? זה עשוי להיות מעורפל, וייתכן שתצטרך להתייעץ עם עורך דין לעבודה לקבלת חוות דעת מושכלת יותר.

  • האם זה "מתנגש עם אמונותיך או מנהגייך הדתיים שבכנותך"?

  • האם זה יהיה "קשיים מיותרים" עבור המעסיק לתרץ אותך?

שים לב כי ייתכן שחוק זה לא חל על מעסיקים עם פחות מ -15 עובדים. זה גם לא תקף אם אתה עובד אצל מעסיק כמו כנסייה, או בית חולים או מוסד חינוכי דתיים, וכדומה.

תודה! האם זה משנה אם המעסיק והעובד חולקים את אותה הדת? (אני צריך לקוות שלא, אבל ...)
@MartinCarney: אין לי מושג.
השורה האחרונה של שאלה 8: "מעסיק גם לא צריך להניח שעובד אינו כנה פשוט משום שחלק מהפרקטיקות שלו חורגות מהעיקרים המקובלים בדתו." עולה כי אמונותיו של העובד אינן צריכות להתאים במדויק האמונות הרווחות של הדת, ולכן לא צריך להיות חשוב אם המעסיק הוא בן אותה דת אך יש לו אמונות שונות במקצת.
Dale M
2016-01-08 05:31:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדין המקובל, מעסיק יכול לדרוש מעובדו לנהוג בכל הוראות חוקיות וסבירות. אני לא יכול לתת לך פסיקה אמריקאית בנושא זה, אך באוסטרליה נקבע (R v Darling Island Stevedoring & Lighterage Co Ltd; Ex parte Halliday (1938) 60 CLR 601, 621-622) שזה אומר שעובדים מחויבים למלא פקודה ש"מתייחסת לנושא ההעסקה "," אינה כרוכה באי-חוקיות "והיא" סבירה ".

מה שאתה מתבקש לעשות נראה כי" אינו כרוך באי-חוקיות "ולהיות 'סביר'. עם זאת, נראה כי ייתכן שהוא לא "מתייחס לנושא ההעסקה". אתה עשוי להיות בזכויותיך לסרב להשתתף.

עם זאת, בנימה מעשית: שתוק ותשתק. אחד מעיקרי הליבה של להיות עובד מצליח הוא לעשות כל מה שהבוס רוצה גם אם אתה חושב שזה טיפשי.

אחד הדיירים המרכזיים בלהיות דחף הוא לעשות כל מה שאנשים רוצים גם אם אתה חושב שזה טיפש. יש כאן קו דק.
@shelvacu, דייל: עיקרי. עיקרי ליבה. (מבחינה אטימולוגית, דייר הוא מי שמחזיק משהו; עיקרון הוא דבר שמוחזק.)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...